Archive

Mayıs 21st, 2019

LGS Sınavını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

MEB 2019 LGS Klavuzu

Meb 2019 LGS Sınav takvimi ve LGS Uygulama Klavuzu açıklandı

2019-2020 eğitim öğretim yılında lise de eğitim görecek olan 8. sınıf öğrencilerinin orta öğretime geçiş uygulamaları kapsamında gireceği Liselere Geçiş Sistemi'nde (LGS) başvuruları Nisan ayında yapıldı..Sınav başvurularını tamamlayan Öğrenciler 1 Haziranda yapılacak olan sınava hazırlanıyor..

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uzatılan LGS başvuru tarihleri, 17 Nisan'da tamamlandı. 2019 LGS sınavı ne zaman?

2019 LGS Klavuzu için TIKLA

2019 LGS sınavı hangi tarihte yapılacak lg sonuçları ne zaman açıklanacak?

Mayıs 19th

Neden LGS Sonucları?

LGS Sonucları sayfamızda, ortaöğretimden liseye geçiş sürecinde öğrencilerimizin ihtiyacı olan temel rehberlik bilgileri yer almaktadır.

LGS ile alakalı sık sorulan sorular, LGS sınavına hazırlık aşamasında dikkat edilmesi gereken püf noktalar, Sınav stresi ve kaygısına karşı tedbir ve önlemler sitemizde yer almaktadır.

LGS sonuclarını ile alakalı sınava katılan öğrencilerin görüşleri yorumları fikirlerini sitemizdeki konu içeriklerinden ulaşabilirsiniz.

Bizi takip etmeye devam ediniz

Nisan 4th

2019-2020 LGS Başvuru Şartları

Yeni eğitim öğretim yılında liseye başlayacak öğrenciler ve velileri lgs lise giriş sınavı nasıl olacak kimler başvurabilir bunları merak ediyor..Meb tarafından açıklanan lgs lise geçiş sistemi klavuzuna göre lgs ye başvuru şartları nelerdir ve nasıl başvuru yapılır yazımızda bulabilirsiniz

Liseye Geçiş Sınavı başvuru şartlarını içeren LGS 2019 kılavuzu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlandı. Yayınlanan kılavuza göre başvuru şartları şöyle:

Resmî ve Özel Ortaokullar, İmam Hatip Ortaokulları Öğrencilerinin Başvuru Şartları 2018–2019 Öğretim yılında örgün ortaokulların 8’inci sınıfında öğrenim görüyor olmak.

Açık Öğretim Ortaokulu ve Geçici Eğitim Merkezi Öğrencilerinin Başvuru Şartları Örgün ortaöğretim kurumuna kayıt olma şartını taşımak ve öğrenim gördüğü okulun 8‘inci sınıfında öğrenimine devam ediyor olmak.

2019 LGS Sınavı Ne Zaman Nasıl Yapılacak

LGS 2019 LİSELERE GİRİŞ İÇİN YAPILACAK MERKEZİ SINAV BAŞVURULARI BAŞLADI

Liselere Geçiş Sistemi kapsamında 1 Haziran´da yapılacak merkezi sınav başvuruları, 3-14 Nisan 2019 tarihleri arasında alınacak.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı sonunda sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav başvuru ve uygulama kılavuzu yayımlandı. Kılavuzda, listesi ve kontenjanları verilen merkezi sınavla öğrenci alacak fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programları ve özel program ve proje uygulayan ortaöğretim kurumlarına öğrenci seçmek amacıyla yapılacak merkezi sınav ile ilgili usul ve esaslar yer alıyor.

Buna göre, LGS kapsamında 1 Haziran 2019´da yapılacak merkezi sınav başvuruları, 3 Nisan 2019’da başladı. Başvurular, 14 Nisan 2019´a kadar sürecek.

2019 LGS Lise Giriş Sınavı Başvuruları Başladı

2019-2020 eğitim öğretim yılında liseye başlayacak olan 8. sınıf öğrencileri için lgs lise giriş sınavı başvuruları 3 nisan 2019 tarihi itibari ile başladı ..2 hafta sürecek başvurular sonunda sınavla öğrenc, alan liselere gitmek isteyen öğrenciler Haziran ayında yapılacak olan sınava girecek..
Liseye Geçiş Sınavı LGS 2019 başvuruları bugün itibariyle başladı. 1 Haziran tarihinde yapılacak sınavın başvuruları 14 Nisan tarihine kadar devam edecek

Liseye Geçiş Sınavı LGS 2019 başvuruları resmen başladı. Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından yayınlanan LGS 2019 kılavuzuna göre başvurular 14 Nisan tarihine kadar devam edecek. LGS 2019 sınavı ise 1 Haziran tarihinde yapılacak.

LGS BAŞVURU ŞARTLARI

Liseye Geçiş Sınavı başvuru şartlarını içeren LGS 2019 kılavuzu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlandı. Yayınlanan kılavuza göre başvuru şartları şöyle:

Ocak 16th

LGS Nakil İşlemleri Nasıl ve Nereden Yapılacak?

LGS Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasından sonra herhangi bir liseye yerleşen ya da yerleşemeyen öğrenciler ve velileri nakil işlemleri ve LGS Lise Ek Tercihlerini yapabilecek..

Nakil işlemi ve tercih yapacak öğrenciler Lise LGS Boş Kontenjanlarını, LGS Anadolu Lisesi Boş kontejanlarını, LGS Fen Lisesi Boş Kontenjan ve taban puanlarını,LGS Meslek Lisesi Boş Kontenjan ve Taban Puanlarını, LGS İmam Hatip Liseleri Taban Puan ve boş kontejanlarını merak ediyorlar. Veliler ve öğrenciler LGS Nakil İşlemleri, lise boş kontenjanları ve taban puanları ile ilgili bilgileri Milli Eğitim Bakanlığının resmi web sitesi E-okul üzerinden (e-okul.meb.gov.tr) internet adresi üzeriden öğrenebilecekler.

LGS nakil başvurusunda bulunmak için tıklayınız

Askeri liseye 8.sinif LGS puanı ile başvuru yapılabilir mi?

Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okullarına girmek isteyen adaylar bu sınavlara başvuruda LGS puanı ile bir ilgisinin bulunup bulunmadığını merak ediyorlar...

(ALS) Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulu sınavı başvuru şartları içerisinde ise ortaokul 8. sınıfta olmak, Haziranda mezun olabilmek yer alıyor. Bununla beraber hali hazırda lisede okuyan öğrenciler bu sınava başvuru yapamayacak.

8. sınıf öğrencileri başvuru notları kaç olması gerekiyor?

ALS sınavına başvuru yapabilmesi için son 5 yıllık not ortalamasının Askeri Liseler için 75,00,Bando Astsubay Hazırlama Okulu için en az 65,00 olması gerekiyor.Yani sadece LGS puanı değil not ortalaması isteniyor.

Özel Okul Teşvik

Özel okul teşvik başvuruları,başvuru tarihleri,özel okul teşvik başvuru soruları

LGS

Lise Geçiş Sistemi LGS

E Okul Sonuçları Karne Notları Sorgulama

E-Okul, LGS ve yazılı sonuçları açıklandı E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi yoğunluğunu yaşamaya başladı.

Günümüz teknolojisi artık her işimizi internet üzerinden online olarak yapmamıza imkan tanımaktadır. Her geçen gün gelişen online işlemler ise pek çok işimizde bize kolaylık sağlamaktadır. İnternet üzerinde bize kolaylık sağlayan uygulamalardan biri de E-Okul veli bilgilendirme sistemidir. E-Okul veli bilgilendirme sistemi, 2007 yılının Ocak ayında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma açılmış olan bir uygulamadır. Okul yönetim bilgi sistemi olan E-Okul veli bilgilendirme sistemi, tüm ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarındaki tüm öğrencilerin aldığı notları ve devamsızlık gibi bilgilerini kolaylıkla kaydedebilen bir okul sistemidir.

Lise Taban Puanları

Lise taban ve Tavan puanları

Merkezi Sistem Sınav itirazları nasıl yapılacak?

Merkezi sistemle yapılacak sınavların usul ve esaslarını, sınav kurul ve komisyonlarının oluşumu ile sınav görevlilerinin nitelik ve sorumluluklarına ilişkin merkezi sistem sınav yönergesinde değişiklik yapıldı.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce, merkezi sistem sınav yönergesi, yeni sınav yöntem ve tekniklerine göre düzenlendi. Yeni yönerge ile öncelikle sınav güvenliği ön plana çıkarılırken, engellilerin sınav engellerini ortadan kaldırmak için yeni uygulamalar getirildi. Ayrıca sınav görevlilerinin ücretlerinde de değişikliğe gidildi.

Çok merkezli sınavlara "güvenlik koordinatörü"

LGS Tercih Takvimi MEB

LGS tercihleri için danışmanlık hizmeti başladı.Millî Eğitim Bakanlığı, Lİseye Geçiş (LGS) sisteminde yerleştirme puanlarının açıklanmasının ardından, tercih döneminde öğrencilere ve velilere danışmanlık hizmeti verilmesi amacıyla 81 ilde “tercih danışmanlığı komisyonları“ kuracak.

Millî Eğitim Bakanlığı, LGS yerleştirme puanlarının açıklanmasının ardından, Temmuz´daki tercih döneminde, öğrencilere ve velilere, danışmanlık hizmeti verecek. Bu kapsamda, 81 ilde "tercih danışmanlığı komisyonları" kurulacak. İllerde ulaşımı kolay okullarda ve mobil olarak kurulacak 2 bin 51 tercih danışmanlığı komisyonunda, 7 bin 328 öğretmen görev alacak.

LGS 2019 tercih ve yerleştirme işlemleri için tıklayınız

LGS 2019 özel okul teşvik başvuruları ne zaman açıklanacak?

MEB tarafından verilen özel okul teşvik desteği için "Özel okul teşvik başvurusu ne zaman?" sorusu velilerin ve öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan birisi. Peki özel okul teşvik başvurusu ne zaman başlayacak? Özel okul teşvik başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar...

LGS 2019 özel okul teşvik kılavuzu indirmek için tıklayınız

LGS 2019 özel okul teşvik başvuru işlemleri için tıklayınız

Sponsorlu bağlantılar

Anket

LGS Sınavını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?:

Son yorumlar